Шановні відвідувачі! З 1 травня 2024 року! Медична лабораторія «МетроЛаб» тимчасово призупиняя свою діяльність! Дякуємо що Ви з нами!

Холоднокровні: чому деякі люди постійно мерзнуть?

Холоднокровні: чому деякі люди постійно мерзнуть?
Дата: 07.12.2023

 

Ймовірно, серед ваших знайомих є люди, що постійно мерзнуть. Для яких +20 це вже холодно, а легкий вітерець — привід одягтися тепліше навіть влітку. А може це Ви?

Як правило, серед жінок «мерзлячки» зустрічаються набагато частіше, ніж серед чоловіків. Справа не в примхливості або зніженості. Причиною мерзлякуватості можуть бути проблеми зі здоров’ям. Особливо якщо холод «внутрішній» і не залежить від погодних умов за вікном.

Перевірте рівень гемоглобіну.

При анемії клітини отримують менше кисню, порушується живлення тканин. Щоб прискорити кровотік наші судини починають розширюватися, тим самим посилюючи теплопередачу, і ми починаємо втрачати дорогоцінне тепло.

КЛІНІЧНИЙ АНАЛІЗ КРОВІ (АВТОМАТ + ШОЕ + лейкоформула (ПІДРАХУНОК ВРУЧНУ)

Здайте аналіз на гормони щитоподібної залози.

Тиреоїдні гормони регулюють обмін речовин, розподіл енергії в організмі і терморегуляцію. Якщо їх виробляється недостатньо (гіпотиреоз), то всі процеси в нашому тілі сповільнюються. При цьому людина мерзне ніби зсередини і при будь-якій погоді.

ТТГ ТИРЕОТРОПНИЙ ГОРМОН (Тиреотропін)
Т4 ТИРОКСИН ВІЛЬНИЙ (FT4)

Виміряйте артеріальний тиск.

Серед «Мерзляків» часто виявляються гіпотоніки, тобто люди зі зниженим артеріальним тиском. Гіпотонію мають на увазі, коли тонометр регулярно показує артеріальний тиск нижче ніж 100 на 60.

Перевірте судини.

Коли судини втрачають необхідний тонус, наприклад з віком, або на них відкладаються холестеринові бляшки, кровотік значно сповільнюється і потрібна кількість тепла просто не доходить до тканин. Те саме відбувається і при вегето-судинній дистонії.
Холод тільки в руках або ногах, який супроводжується їх посинінням, може говорити про хворобу Рейно. Це досить рідкісне захворювання, при якому кровообіг порушується тільки в кінцівках, через спазм периферичних судин. Причиною спазму можуть стати емоційні навантаження або занадто низька температура повітря.

ХОЛЕСТЕРИН

Замисліться, чи достатньо ви їсте.

Відчуття холоду може виникати через недоїдання і недостатність вітамінів А і Е. Тут усе дуже просто — чим менше кілокалорій ми отримуємо, тим менше у нас енергії для підтримки тепла. Крім того, дотримання строгих дієт, особливо тих, що обмежують споживання жирів, порушують біохімічні процеси в печінці. А адже саме в ній найбільш активно відбувається теплоутворення.

Перевірте рівень цукру в крові.

Також люди можуть постійно відчувати почуття холоду через цукровий діабет. Це захворювання призводить до порушення метаболізму та проблемам із серцево-судинною системою. У цьому випадку найчастіше мерзнуть ноги, що може супроводжуватися втратою чутливості.

ГЛЮКОЗА

Якщо Ви не з чуток знаєте про постійне відчуття холоду і часто не можете зігрітися навіть у теплому приміщенні, не затягуйте з візитом до лікаря і до лабораторії. Кілька лабораторних аналізів з точністю визначать можливу причину мерзлякуватості.

Крім того, поліпшити терморегуляцію допоможе:
— фізична активність — чим більше ви рухаєтеся, тим швидше кров розходиться по тілу, поліпшується тонус судин;
— зверніть увагу на раціон, в ньому повинні бути присутні білки, жири, бажано у вигляді різноманітних рослинних олій, повільні вуглеводи, свіжі фрукти і овочі;
— відмовтесь від тісного одягу і взуття, які стискають судини і не дають крові нормально циркулювати;
— пийте більше води, не менше 1,5-2 літрів в день — це також поліпшить кровообіг;
— приймайте контрастний душ.

А ще прохолодним вечором побалуйте себе шматочком чорного шоколаду і гарячим ароматним чаєм!
Будьте здорові!