Шановні відвідувачі! З 1 травня 2024 року! Медична лабораторія «МетроЛаб» тимчасово призупиняя свою діяльність! Дякуємо що Ви з нами!

Підготовка до аналізів

Успішність багатьох аналізів, покликаних діагностувати основні функціональні показники людського організму, прямо залежить від умов, у яких проводився відбір зразків. Саме тому діагности приділяють настільки пильну увагу підготовці пацієнта до аналізів.

Для того, щоб ви одержали максимально об’єктивний результат, рекомендуємо дотримуватися рекомендацій, викладений у цьому розділі.

Фактори, які можуть вплинути на результат аналізів

 • Медикаменти: можуть чинити різний вплив на функціональні показники організму. По можливості, відмовтеся від прийому ліків до дня здачі аналізів, а якщо це неможливо – заздалегідь обмовте це з фахівцем центра діагностики.
 • Прийом їжі: деякі аналізи здаються натще, для деяких, навпаки, необхідне дотримання певної дієти. У будь-якому разі бажано виключити з раціону гостре, солоне і жирне мінімум за 24 години до моменту відбору зразків.
 • Уживання алкоголю: впливає на біохімічні показники, бажано повністю виключити в період 48-24 годин до здачі аналізів.
 • Паління: впливає на біохімічні й фізіологічні показники, бажано мінімізувати або повністю виключити мінімум за 12 годин до здачі проб.
 • Фізичні й емоційні перевантаження: можуть викликати зміни в гормональному фоні й інших біохімічних показниках. Протягом доби до моменту здачі аналізів намагайтеся уникати розумової, фізичної й емоційної перенапруги.
 • Фаза менструального циклу: впливає на гормональний баланс у жінок. З’ясуєте в лікаря оптимальний день циклу для узяття проб з метою виявлення різних фізіологічних і біохімічних показників (рівень ФСГ, ЛГ, пролактин, естрадіол, прогестерон, андростендіон та ін.).

Загальні рекомендації з підготовки до аналізу

Даний перелік правил носить рекомендаційний характер. Для з’ясування оптимальних умов підготовки до конкретного дослідження проконсультуйтеся з лікарем, що призначив аналіз, або фахівцем діагностичного центру.

 1. Кров здається вранці у період з 8 до 11:00.
 2. Для здачі крові необхідно втримуватися від прийому їжі не менше 8 і не більше 14 годин, питво – у звичайному режимі (вода). Бажано за 48 годин до здачі аналізу уникати переїдання.
 3. У випадку, якщо ви приймаєте які-небудь лікарські препарати на постійній основі, перед здачею аналізів проконсультуйтеся з лікарем і доведіть це до відома фахівця діагностичного центру.
 4. За 24 години до дослідження повністю виключіть з раціону алкоголь.
 5. Мінімум за годину до здачі аналізу відмовтеся від паління.
 6. По можливості, мінімізуйте фізичні й емоційні стреси за 48 годин до взяття проб.
 7. Після приходу в пункт здачі аналізів рекомендується відпочити (посидіти) не менше 10-15 хвилин.