Шановні відвідувачі! З 1 травня 2024 року! Медична лабораторія «МетроЛаб» тимчасово призупиняя свою діяльність! Дякуємо що Ви з нами!

Як зменшити тривожність?

Як зменшити тривожність?
Дата: 07.02.2022

«Якщо не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї» — вираз, яким ми часто втішаємо знайомих чи друзів, та що робити, коли «просто заспокоїтись» — зовсім не так просто, як здається?

Тривога завжди з’являється невчасно, а загострюючись, може перерости у сильне занепокоєння і заважати раціонально аналізувати ситуацію.

Єдине, що ми точно можемо — фокусуватися на тому, що здатні змінити: почуттях, думках та поведінці.

Що ж робити, аби зменшити тривогу самотужки?

Прийняти факт, що вам тривожно.

«Якщо я не знаходжу собі місця, маю підвищений пульс, у мене холонуть руки, я погано сплю, навіть якщо я при цьому говорю собі, що все добре, – тривога є і потрібно її визнати».

Зрозуміти, що саме вас тривожить, розкласти тривогу на складові.

Мозку необхідна конкретика та раціональність, це створює відчуття контролю над ситуацією і бачення можливості її вирішення.

Зрозуміти, що ви можете зробити в конкретній ситуації.

Це дозволить прояснити ситуацію з тривогою та знайти рішення. Визначити, що конкретно робитимете далі за умов різних варіантів розвитку ситуації.

Зайняти себе справами, робити вправи на концентрацію.

Усе, що спрямоване на концентрацію уваги, дозволяє відволіктися від тривожних думок.
Одна з гарних вправ – описувати те, що бачите навколо себе – називати предмети, кольори, фактури, розміри тощо, ніби описуєте кімнату як письменник чи ведете детективне розслідування.

Приділити увагу власному тілу, зокрема вправам на релаксацію.

Завдання в цьому випадку – допомогти собі через тіло, тілесні відчуття. Це може бути ванна, пахучі масла, креми і лосьйони, масаж та самомасаж, дихальні вправи, спортивні заняття чи йога.

Просити та отримувати підтримку інших людей.

Спілкування – одна з важливих складових зменшення стресу. А у випадку підвищеної тривожности – запорука її подолання чи хоча б зниження.

Пам’ятайте, що перейматися через проблеми – це нормально та природньо. Не варто намагатися «відмахнутись» від проблем та тимчасово їх відкласти.

Якщо ви розумієте, що тривожність суттєво впливає на якість життя, варто подумати про звернення до спеціалістів.

Бережіть себе та будьте здорові!