Шановні відвідувачі! З 1 травня 2024 року! Медична лабораторія «МетроЛаб» тимчасово призупиняя свою діяльність! Дякуємо що Ви з нами!

Особливості зимового догляду за шкірою і волоссям

Особливості зимового догляду за шкірою і волоссям
Дата: 18.01.2022

Зима — складний період для нашого організму. Нестача природних джерел вітамінів і мінералів, різкі температурні скачки, нестача сонячного світла негативно відбиваються на нашому самопочутті. Найбільш у зимовий час страждають шкіра і волосся. Морозний вітер, сніг, дощ та пересушене повітря в приміщеннях завдають шкоди нашій красі, роблять шкіру і волосся тьмяними і послабленими.

Взимку шкіра обличчя стикається з холодним повітрям на вулиці і пересушеним, теплим ─ у приміщенні. Це призводить до порушення гідроліпідного балансу, природного захисного бар’єру, сухості і лущення, дискомфорту. Захистити шкіру обличчя під час тривалого перебування на вулиці допоможе жирний крем, що створить зігріваючу захисну плівку. Але у теплих приміщеннях такий крем занадто важкий, тому, якщо після прогулянки Вам доведеться провести день в офісі, надавайте перевагу більш легким, зволожуючим засобам.

Слід пам’ятати, що взимку тип шкіри може змінитися ─ жирний стає ближче до нормального, а нормальний ─ до сухого. Тому слід внести корективи у програму щоденного догляду за шкірою обличчя, відмовитися від агресивних очищувальних засобів, особливо, тих що містять спирт і матуючих косметичних продуктів.

Запобігти лущенню шкіри губ допоможе щоденний масаж м’якою зубною щіткою. Головне, не забудьте після процедури зволожити шкіру, а перед виходом на вулицю використовуйте помаду або бальзам.

У зимовий час догляд за шкірою рук повинен починатися з глибокого очищення ─ регулярне застосування скрабу, дозволить позбутися від ороговілого шару і попередить лущення. Пом’якшити шкіру допоможуть ванночки з трав’яних відварів: ромашки, липи, кропиви. Процедуру слід проводити двічі на тиждень і доповнювати нанесенням інтенсивного зволожуючого крему. Обираючи крем, звертайте увагу на склад: вітаміни А, Е, В5, сік алое, масло авокадо або жожоба, бджолиний віск мають пом’якшувальну, ранозагоювальну і протизапальну дію.

Під впивом холодного повітря пошкоджуються стрижні волосся, особливо фарбованого або освітленого. Адже хімічні речовини вже пошкодили волосяну кутикулу ─ природний захисний шар. У результаті волосся стає тьмяним, сухим і ламким. Тому так важливо захищатися від холоду і, навіть на нетривалі прогулянки, одягати головний убір. При виборі зимової шапки віддавайте перевагу натуральним матеріалам, так волосся буде менше електризуватися.

Зміцнити імунітет, захистити шкіру і волосся, допоможе прийом полівітамінних комплексів. Так Ви зможете компенсувати нестачу вітамінів і мінералів, що містяться у зелені, свіжих овочах і фруктах ─ вітамінів А, Е, С, групи В, заліза, міді, цинку, селену, калію, магнію. Збільшення кількості тварин і рослинних жирів у раціоні дасть організму додаткову енергію необхідну для адекватного теплообміну. Також намагайтеся випивати не менше 1 л чистої води, адже взимку організм і, особливо, шкіра не менше страждають від зневоднення, ніж влітку.

Дотримуйтесь цих простих правил і будьте красиві та здорові!