Інформація про здоров'я, яка нас оточує, часто є суперечливою і заплутаною. У ній зустрічаються як достовірні факти, так і відверті помилки. Останні можуть призвести до втрати часу, грошей та навіть здоров'я. Розберемо деякі міфи про здоров'я.
Застуда виникає через переохолодження.
Цей міф є одним із найживучих. Однак застуда – це гостре вірусне захворювання, яке викликається більш ніж двома сотнями різних вірусів. Єдиний спосіб заразитися – контакт із носієм вірусу.
В осінні та зимові місяці ми частіше контактуємо один з одним у закритих приміщеннях, де віруси легко поширюються. Тому саме на цю пору року припадає пік захворюваності на застуду.
Специфічного лікування застуди немає. Антибіотики неефективні проти вірусів, тому їхнє призначення в цьому випадку не тільки марне, але й може бути небезпечним.
Зазвичай організм самостійно справляється із застудою протягом тижня. Для полегшення симптомів можна використовувати жарознижувальні, знеболювальні та засоби від нежиті та кашлю.
Якщо симптоми застуди не минають через 3-5 днів, стан хворого погіршується, слід звернутися до лікаря.
Імунітет треба зміцнювати.
Це твердження також є неправильним. Імунітет – це складна система, на стан якої впливає безліч чинників. До них відносяться:
· стан здоров'я;
· харчування;
· фізична активність;
· стрес.
Для підтримки імунітету важливо вести здоровий спосіб життя, включаючи здоровий сон, збалансоване харчування, регулярні фізичні навантаження та контроль стресу.
Прийом імуномодуляторів та імуностимуляторів без консультації лікаря може бути небезпечним. Ці препарати можуть спричинити алергічні реакції, а в деяких випадках навіть аутоімунні захворювання.
Потрібно випивати 8 склянок води на день.
Це твердження також не є вірним. Кількість води, яка потрібна людині, залежить від її віку, ваги, рівня фізичної активності та інших факторів.
У спеку, за фізичної активності або в умовах підвищеної температури навколишнього середовища потреба у воді збільшується.
Проте в цілому, якщо людина відчуває спрагу, то вона вже відчуває нестачу води. Тому краще орієнтуватися на почуття спраги, а не на якісь конкретні цифри.
Протягом дня потрібно проходити 10 000 кроків.
Це твердження немає під собою наукових доказів. Для того, щоб почуватися здоровим, людині необхідно рухатися протягом дня. Причому важлива не лише кількість кроків, а й темп ходьби.
Швидка ходьба по 5 км/год. протягом 10 хвилин або більше приносить більше користі для здоров'я, ніж повільна ходьба протягом тривалого часу.
Депресія – це звичайна лінь.
Депресія – це психічне захворювання, яке може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям і навіть смерті. Її причиною можуть бути:
· біологічні чинники;
· психологічні чинники;
· соціальні чинники.
Депресія проявляється у вигляді наступних симптомів:
· постійне почуття смутку, туги, байдужості;
· втрата інтересу до життя;
· складнощі у концентрації уваги;
· зміни в апетиті та вазі;
· сонливість чи безсоння;
· думки про смерть чи самогубство.
Якщо ви відчуваєте якісь із цих симптомів, важливо звернутися до лікаря. Депресію можна і треба лікувати.
Як бачимо, навколо здоров'я існує безліч міфів та помилок. Важливо бути обізнаним про них, щоб не нашкодити собі. Якщо ви зіткнулися з проблемою зі здоров'ям, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря і пройдіть всі необхідні лабораторні дослідження.