КОРИСНІ СТАТТІ

Які аналізи необхідно здавати перед школою

Перше вересня зовсім скоро, а це значить, що пора проходити медогляд для школи. Часто батьки не знають, з чого почати. Які ж аналізи потрібні і як готувати до них дитину?

Отже, для щорічного огляду школярам необхідні:

  1. Загальний аналіз крові;
  2. Загальний аналіз сечі;
  3. Аналіз калу на яйця глистів.

Загальноклінічний аналіз крові
Визначає конкретні показники, серед яких рівень гемоглобіну, кількість лейкоцитів, еритроцитів і тромбоцитів. За допомогою цього аналізу можна виявити анемію і різного роду запалення. Забір крові проводять виключно на голодний шлунок. Найчастіше кров здають вранці. За 1-2 дні до дослідження краще обмежити дитину в жирній їжі і не давати ліків.

Загальний аналіз сечі
Дозволяє визначити захворювання печінки, нирок, і сечостатевої системи. Для цього необхідна перша ранкова сеча дитини. За день до того, як здати аналіз сечі, небажано зловживати солодким, копченим і продуктами, що можуть вплинути на колір сечі, а також приймати будь-які ліки. Для забору сечі рекомендовано використовувати спеціальні одноразові ємності, що продаються в аптеках.

Аналіз калу
Допомагає виявити найпоширеніших гельмінтів, які часто є небезпечними для дитячого здоров’я. Лікар збирає матеріал у лабораторії за допомогою ватної палички. Кілька днів перед цим дитині не можна давати препарати від діареї та антибіотики.

Подумати про медогляд і аналізи бажано заздалегідь. Часто батьки відкладають похід по лікарях до останніх літніх днів. А у цей час ажіотаж зростає і здати аналізи у Харкові вже не так просто. Процес може розтягнутися на весь день через черги.

Бажаємо вам міцного здоров’я і нагадуємо, що до кінця літа у нас проводиться акція, подробиці тут