КОРИСНІ СТАТТІ

Як здати медичні аналізи з максимальною точністю?

Кажуть, що точність — ввічливість королів. У медичній практиці точність постановки діагнозу і правильність призначеного лікування повністю покладаються на лікаря: від того, наскільки правильно поставлений діагноз, залежать і призначене лікування, і його ефективність.

Обов’язкова частина медичного обстеження — лабораторні дослідження. Без достовірних результатів аналізів діагностика не може бути точною, адже саме вони дають додаткову інформацію про стан пацієнта, яку лікар не може отримати при огляді. Чому важливо враховувати, яким методом роблять ваші аналізи?

Окремі види аналізів чутливі до того методу, за допомогою якого вони здійснюються. І важливо, щоб лабораторія, в яку ви приходите, мала відповідне обладнання і персонал, що успішно опанувавв цей метод.

На жаль, з багатьох причин, результати медичних аналізів не завжди виявляються достовірними. В результаті лікар призначає лікування, а пацієнт лікується від хвороби, якої у нього немає. У клінічній діагностиці є навіть спеціальний термін — «хибнопозитивний результат». Особливо це характерно для тестів, спрямованих на виявлення певних інфекцій.

Тому потрібно вибирати той метод дослідження, який найбільш чутливий і при цьому мінімізує хибнопозитивні результати.

Розглянемо два найпопулярніших методи: імуноферментного аналізу (ІФА) і імунохемілюмінесцентного аналізу (ІХЛА). Дуже довго у клінічній діагностиці стандартом був метод ІФА. Однак, з часом, виявився ряд його недоліків, зокрема нестабільність реактивів і їх чутливість до змін температури, що вимагає щоденного калібрування і контролю якості. При цьому застосування методу ІФА можливо лише до добре вивчених систем, де є очищені антигени і високоспецифічні антитіла. До того ж він дає високу ймовірність хибнопозитивних результатів.

Усіх цих недоліків позбавлений більш прогресивний метод ІХЛА, що має особливо високу чутливість і специфічність. Область застосування цього методу широка. Він дозволяє виявляти наднизькі концентрації гормонів і онкомаркерів, чого неможливо досягти з використанням традиційного ІФА. Наприклад, субклінічний гіпертиреоз можна діагностувати тільки цим методом. Дуже часто його використовують для виявлення урогенітальних інфекцій. Доведено, що метод ІХЛА є одним з найбільш чутливих при діагностиці сифілісу. Свого часу Європейський комітет по боротьбі з інфекціями, що передаються статевим шляхом, провів порівняльний аналіз методів лабораторної діагностики сифілісу. У разі первинного сифілісу виявлення інфекції ІФА-методом склала близько 90%, а ІХЛА-метод виявив 98% хворих. У результаті саме ІХЛА-метод був рекомендований до використання для скринінгового обстеження населення на сифіліс.

Одна з небагатьох вітчизняних лабораторій, яка успішно засвоїла метод ІХЛА і проводить аналізи з його допомогою — Державна медико-діагностична лабораторія «МетроЛаб», що відкрита на базі Державного підприємства «Харківстандартметрологія». Для цього «МетроЛаб» оснащена сучасним хемілюмінесцентним аналізатором Mindray CL 1000i, який дозволяє виконувати швидко і якісно широкий спектр досліджень за такими напрямами:

— визначення пухлинних маркерів печінки, легенів, простати, яєчників й інших органів, що дозволяє виявити онкологічний процес ще до появи клінічних симптомів;
— визначення тиреоїдних гормонів і антитіл щитовидної залози;
— діагностика причин безпліддя, а також ризиків розвитку патологій плоду;
— контроль перебігу і виявлення різних форм цукрового діабету;
— раннє виявлення серцево-судинної патології та гіпертензії;
— визначення вітамінів в крові;
— виявлення гепатитів В і С та антитіл до них;
— діагностика сифілісу для скринінгових досліджень.

Головна місія лабораторії «МетроЛаб» — забезпечення широких верств населення регіону достовірними результатами медичних досліджень. Вона має можливість проводити широкий спектр аналізів — це загальноклінічні, біохімічні, гормональні, імунологічні, інфекційні, алергологічні, бактеріологічні, гістологічні, генетичні дослідження. Лабораторія обладнана новітнім лабораторно-діагностичним обладнанням провідних виробників, що забезпечує високу точність діагностики і дозволяє правильно визначати причини захворювань і вибрати найкращу стратегію їх лікування. При цьому «МетроЛаб» працює виключно з високоякісними реагентами та витратними матеріалами. Важливою відмінністю в роботі «МетроЛаб» є впровадження сучасної автоматизованої лабораторно-інформаційної системи, що супроводжує пацієнта з моменту реєстрації до отримання результатів аналізів зручним способом, що максимально попереджає помилки «людського фактора».

— Незалежно від того, хто звернеться в «МетроЛаб» за допомогою, ми гарантуємо високу точність результатів, — підкреслює генеральний директор ДП «Харківстандартметрологія» Володимир Величко.

Державна медико-діагностична лабораторія «МетроЛаб» відкрита для відвідувачів за адресою: вул. Пушкінська, 49/51. Тел. 0 (800) 404-300, 719-20-39, 050-207-33-22.
Веб-сайт: metrolab.com.ua