КОРИСНІ СТАТТІ

Як зберегти здоров`я під час новорічних свят?

У святкові дні завжди складно стриматись від поганих звичок у харчуванні. У МОЗ дали поради, які збережуть здоров’я під час свят.

Не голодуйте!

Звична практика в період зимових свят: голодування вдень, а з вечора – велика кількість калорійної їжі. Пропуск прийому їжі може видаватись ефективним методом для зменшення кількості калорій. Насправді ж такий підхід дає зворотній результат і погіршує здоров’я в цілому. Не нехтуйте звичним розпорядком прийому їжі, адже збалансований обід допоможе уникнути переїдання ввечері.

Вмійте сказати собі “стоп!”: відмовтеся від додаткової порції, якщо відчули ситість!

В період свят обов’язково їсти овочі – сирі, тушковані, варені чи запечені. Вони не містять великої кількості калорій (за виключенням крохмальних – картоплі та інших), містять багато харчових волокон, вітамінів та мінералів. Денна норма – 300 г.

Також рекомендують споживати корисні продукти з усіх груп щодня: овочі та бобові; фрукти та ягоди; цільні злаки та горіхи; молочні та кисломолочні продукти; риба, м’ясо, яйця.

Пийте достатньо води!

Норма рідини в день для дорослої людини – 4% від загальної маси тіла, але орієнтуйтеся на свою спрагу.

Пам’ятайте, що безпечної дози алкоголю не існує. Однак якщо ви все ж таки не можете відмовитись від спиртних напоїв, пийте більше води (склянку після кожного келиху алкогольного напою), уникайте соків та газованих напоїв.

Не займайтесь самолікуванням!

Задяки рекламі новорічні і різдвяні свята асоціються з прийомом препаратів, що начебто полегшують травлення. Однак переважна більшість подібних препаратів не входить до переліку засобів доказової медицини, і може нашкодити. Перед прийомом будь-яких медикаментів порадьтесь з лікарем! Замість сумнівних препаратів – вийдіть на прогулянку. У свята і у будні намагайтесь більше рухатись. Займатесь фізичними вправами щодня – незважаючи на погоду, настрій чи список справ на день.