КОРИСНІ СТАТТІ

Відбулося урочисте відкриття лабораторії MetroLab

Лабораторія «МетроЛаб» створена за ініціативи та на базі одного з найстаріших та найавторитетніших державних підприємств – «Харківстандартметрологія». Маючи багаторічний досвід проведення досліджень сировини, харчових продуктів, техніки, підприємство, як наступний крок свого розвитку, створило багатопрофільну медико-діагностичну лабораторію, побудовану за сучасними європейськими стандартами.

Як повідомив генеральний директор ДП «Харківстандартметрологія», колишній депутат Володимир Величко, проект створення медичної лабораторії було здійснено за підтримки Європейського Союзу, який спеціально для України передбачив програму фінансової допомоги, що складається з чотирьох послідовних траншів. У межах цієї програми було здійснено оснащення медичної лабораторії високоточним сучасним обладнанням іноземних виробників. Зокрема, придбано прилад для проведення імунохемілюмінесцентного аналізу, що дозволяє проводити безліч високотехнологічних досліджень. Важливою відмінністю в роботі «МетроЛаб» є впровадження сучасної автоматизованої лабораторно-інформаційної системи, що супроводжує пацієнта з моменту реєстрації до отримання результатів аналізів зручним способом. Штрих-кодування зразків максимально виключає помилки «людського фактору».

Лабораторна практика постійно удосконалюється, тому ДП «Харківстандартметрологія» відкрите для розробки та реалізації сучасних наукових проектів в галузі лабораторної медицини. Заплановано науково-практичне співробітництво з Харківським національним медичним університетом (ХНМУ), зокрема, кафедрою клінічної лабораторної діагностики, завдяки якому стане можливим впровадження інноваційних проектів, обмін інформацією, підготовка фахівців. Студенти ХНМУ зможуть проходити практику на сучасному обладнанні лабораторії «МетроЛаб», а фахівці-медики – проводити медичні дослідження.

Отже, державна медико-діагностична лабораторія «МетроЛаб» має стати унікальним для регіону проектом, у якому поєднуються сучасні медичні та інформаційні технології, професіоналізм та досвід співробітників.– «МетроЛаб» має змогу проводити широкий спектр аналізів – це загальноклінічні, біохімічні, гормональні, імунологічні, інфекційні, алергологічні, бактеріологічні, гістологічні, генетичні дослідження. Використання новітніх лабораторних технологій, сучасного обладнання, кращих реактивів зарубіжного і вітчизняного виробництва забезпечить високу якість лабораторних досліджень. А в медичних дослідженнях, як відомо, найголовніше – їхня достовірність. Особлива увага буде приділятися літнім людям і незахищеним верствам населення, для яких лабораторією готуються спеціальні пропозиції та акції. Згодом плануємо відкрити пункти прийому аналізів у густонаселених районах міста Харкова. Незалежно від того, хто звернеться до «МетроЛаб» за допомогою, ми гарантуємо високу точність результатів, – підкреслює Володимир Величко.