КОРИСНІ СТАТТІ

Що таке клінічний аналіз крові?

Клінічний аналіз крові — це метод дослідження, що дозволяє оцінити зміст формених елементів крові. До них відносять гемоглобін, еритроцити, лейкоцити і тромбоцити. Кожен з цих елементів крові має свою функцію в організмі і несе відповідальність за певні дії. За допомогою нього можна розглянути лейкоцитарну формулу і швидкість осідання еритроцитів. Дані аналізу порівнюють з таблицею нормативів, вона індивідуальна для кожного віку і статі.

Для чого здають кров на дослідження?

У даного аналізу існує друга назва — загальний аналіз крові, оскільки він дає уявлення про стан організму в цілому. Його здають для виявлення інфекцій, запальних процесів і будь-яких відхилень від базових норм. У першу чергу аналіз крові призначає лікар, результати дослідження дають можливість поставити точний діагноз і розпочати адекватне лікування виявленого захворювання.

Підготовка до загального аналізу крові

Здають кров на аналіз вранці, суворо натщесерце, тобто на голодний шлунок.

Увечері напередодні виключають:

  • алкоголь,
  • гостру, кислу і жирну їжу,
  • стрес,
  • підвищені фізичні навантаження.
  • утримаються від прийому лікарських препаратів, так як вони можуть спотворювати результати дослідження. Такими є ацетилсаліцилова кислота і антикоагулянти непрямої дії. Якщо прийом цих ліків необхідний за життєвими показаннями, то обов’язково слід попередити про це лікаря.

Де можна здати аналізи?

Клінічний аналіз крові найпоширеніший метод обстеження пацієнтів. Його можна здати у будь-якій поліклініці, медичному центрі або в нашій лабораторії. Дізнатися ціну на даний аналіз можна тут. Він доступний за ціною і дуже інформативний. Завдяки цьому аналізу, лікар може визначити спектр подальших аналізів і обстежень.

Важливо знати!

Загальний аналіз крові може допомогти виявити захворювання на перших етапах його розвитку. Дозволяє виявити в організмі злоякісні новоутворення, патології системи кровотворення або виключити чинник ризику їх розвитку. Так само сприяє оцінці ефективності призначеного лікування.

Тому з метою профілактики необхідно здавати аналіз крові не менше одного разу на рік.