КОРИСНІ СТАТТІ

Коли проблеми на обличчя: причини проблемної шкіри та висипів

Жирний блиск, запалення і висипи на обличчі, акне. Думаєте це тільки косметичні проблеми? Або наслідок неправильно підібраного крему? Насправді так часто виявляються порушення в роботі внутрішніх органів і систем.

Якщо в підлітковому віці висипи на шкірі обличчя найчастіше є наслідком статевого дозрівання, перебудови організму і не потребують лікування. Якщо акне і жирний блиск з’явилися після 25 років, то це вимагає більш пильної уваги. Як правило, за запаленнями, які з’являються регулярно, стоять внутрішні проблеми організму. Тут важливо звертати увагу саме на сталість. Адже поодинокі висипи можуть бути відповіддю організму на часте вживання жирної їжі або алкоголю.

Серед найбільш поширених причин проблем зі шкірою:
гормональні збої ─ підвищення рівня тестостерону у жінок сприяє посиленій роботі сальних залоз, які дуже до нього чутливі. Крім того, проблемною шкіра може стати і від підвищення рівня прогестерону і пролактину в другій половині менструального циклу.

порушення в роботі залоз внутрішньої секреції.

порушення в роботі внутрішніх органів ─ тут мова йде, перш за все, про шлунково-кишковий тракт і печінку. Адже «несправності» у їх роботі призводять до інтоксикації організму. До речі, зловживання жирною їжею, фаст-фудом і алкоголем іноді може призвести до неприємного висипу на обличчі.

демодекс ─ паразитичний кліщ, який може «оселитися» всередині волосяних фолікул, в сальних залозах шкіри і повіках людини. Тривала паразитична діяльність кліща призводить до свербежу, набряклості, подразнення, висипання, жирного блиску.

тривалий стрес, який часто призводить до однієї з перерахованих вище причин. Також через неврози людина починає «видавлювати» прищики, пошкоджуючи шкіру і провокуючи появу нових висипань.

генетична схильність ─ висипи і жирний тип шкіри можуть передатися у спадок. Тут мова може йти про зміни в роботі сальних залоз.

Точно визначити причину висипань і запалень допоможуть лабораторні аналізи.
• Щоб виключити проблеми в роботі внутрішніх органів:
— загальна біохімія крові

• Виявити діабет і порушення вуглеводного обміну:
глікований гемоглобін (HbA1c)

• Виявити гормональні збої:
дегідроепіандростерон-сульфат (ДГЕА-с)
17-оксипрогестерон (17-ОНР)
тестостерон загальний
тестостерон вільний

• Щоб запобігти небезпеці зараження паразитарним кліщем:
дослідження на демодекс

Красива шкіра у зрілому віці — це результат комплексної турботи про себе. Любіть себе і свою шкіру!