КОРИСНІ СТАТТІ

ІФА аналіз на COVID-19. Виявлення антитіл Ig М та Ig G

Лабораторія Metrolab пропонує аналіз на коронавірус COVID-19 методом ІФА (імуноферментний аналіз): визначення антитіл IgM та IgG.

Якщо людина вже перехворіла на  коронавірус або продовжує хворіти COVID-19 — присутність антитіл в організмі просигналізує про це. У Всесвітній організації охорони здоров’я відзначають, що антитіла в організмі хворого можуть з’являтися через 1-2 тижні після зараження. Тому аналіз методом ІФА допоможе досить точно і ефективно визначити, чи є в організмі людини антитіла, і, отже, — чи стикалася вона з вірусом!

У лабораторії MetroLab ви можете здати аналіз на антитіла Ig М і Ig G

Антитіла Ig М Антитіла Ig G
Що показує? Маркер гострої інфекції захворювання на коронавірус.

 

Наявність і рівень захисного імунітету після перенесеного захворювання.
Як проявляється? Це перший імуноглобулін, який починає виробляти організм у відповідь на інфекцію.

Може бути виявлений через 3-5 днів від початку хвороби. Виявляється в гострій фазі і показує, що організм на момент проведення дослідження знаходиться в процесі боротьби з коронавирусною інфекцією.

З’являється в крові на 8-10 день і забезпечує основну імунну відповідь.

 

Дозволяє дізнатися, чи перехворіли ви на коронавірус COVID-19 в безсимптомній формі і оцінити рівень імунного захисту організму на перенесену інфекцію.

Строк виконання 1-2 робочих дні 1-2 робочих дні
Вартість Антитіла Ig М – 385 грн Антитіла Ig G – 381 грн
Акція! Вартість двох досліджень

«Пакет Антитіла Ig G + М» — 597 грн

 

Навіщо здавати тест на антитіла?

Коронавірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, за способом передачі і симптоматиці подібний до ряду інших респіраторних захворювань. Симптоми нового коронавируса схожі на вірусну пневмонію — підвищення температури, сухий кашель, біль у горлі та головний біль. Більшість випадків зараження мають легкий перебіг, однак бувають випадки з важкою формою, які супроводжуються задишкою і утрудненим диханням. Також у пацієнтів з SARS-CoV-2 може розвиватися гострий дихальний дистрес-синдром. Найважче хворобу переносять люди похилого віку і пацієнти з супутніми захворюваннями.

Постановка точного діагнозу COVID-19 має важливе значення не тільки для забезпечення належного лікування пацієнтів, а й для полегшення ідентифікації інфікованих коронавірусом, в тому числі безсимптомних носіїв.

Антитіло, також відоме як імуноглобулін (Ig) — це особлива білкова молекула, яка виробляється імунною системою у відповідь на проникнення в організм чужорідних агентів — вірусів.

Антитіла до різних збудників інфекційних захворювань специфічні. Їх концентрація в крові дозволяє лікарям поставити діагноз, моніторити хід перебігу захворювання або одужання пацієнта.

Крім того тест на антитіла дозволяє підтвердити діагноз у тих випадках, коли результати ПЛР аналізу є негативними, а клінічна картина переконлива.

Чим відрізняється ІФА-діагностика?
Визначення антитіл до SARS-CoV-2 методом ІФА має високе діагностичне значення. Антитіла IgM і IgA виробляються в організмі в середньому на 5-й день після прояву перших симптомів, на 14-й день їх рівень збільшується.

Антитіла класу IgG починають проявлятися з 0-7 дня, але їх максимальна концентрація спостерігається з 8 по 21 день, а потім нетривалий час зберігається — виходить на плато. Останні дослідження показали, що, приблизно з 8-го дня від появи симптомів коронавируса, аналіз на визначення антитіл більш чутливий, ніж виявлення вірусної нуклеїнової кислоти.

Поєднання виявлення антитіл IgM та IgG до SARS-CoV-2 з ПЛР тестом може бути кращим лабораторним показником для діагностики в даний час. ІФА діагностика на антитіла до COVID-19 актуальна для пізніх стадій зараження після елімінації вірусу, оскільки це дозволить визначити наявність протективного імунітету у осіб, які перехворіли на коронавірусів, а також моніторити ступінь поширення вірусу і наявність колективного імунітету.

Коли і кому необхідно здавати аналіз на коронавірус?
Здавати аналіз на антитіла до SARS-CoV-2 доцільно, якщо ви:
— контактуєте з великою кількістю людей;
— перебуваєте в зоні підвищеного ризику зараження (медпрацівники, працівники сфери послуг — водії, касири, працівники великих підприємств);
— хочете дізнатися, чи перехворіли ви на COVID-19 в безсимптомній формі;
— хочете оцінити рівень імунного захисту організму і ризику зараження;
— підтвердити активну фазу перебігу захворювання COVID-19;

Де можна здати аналіз на коронавірус в Харкові?
Ви можете звернутися в будь-який пункт лабораторії MetroLab:
— вул. Пушкінська, 49/51, ст.м. Арх.Бекетова
— вул. Мироносицька, 38, ст.м. Університет
— вул. Валентинівська (Блюхера), 18, ст.м. Студентська

Викликати виїзну бригаду додому.
Вартість виїзду оплачується додатково — 90 грн. в межах Харкова.