КОРИСНІ СТАТТІ

Грип: симптоми та основні відмінності від ГРВІ

Сезонний грип ─ одне з найпоширеніших інфекційних захворювань осінньо-зимового періоду. І одне з найнебезпечніших. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно, від сезонного грипу помирає до 650 тисяч осіб по всьому світу. Постійна мутація вірусу грипу і виникнення нових штамів, до яких у більшості людей ще не виробився імунітет, призводять до швидкого поширення інфекції. Крім того, дуже часто симптоми грипу приймають за застуду і не починають відповідне лікування.

Грипом називають гостре респіраторне захворювання, викликане вірусом грипу. Хвороба вражає як верхні, так і нижні відділи дихальних шляхів, тому часто проходить у важкій формі. Небезпека грипу полягає також у тому, що він може супроводжуватися вторинними бактеріальними інфекціями. Передається вірус повітряно-крапельним шляхом, при тісних контактах з хворим. Перебіг хвороби безпосередньо залежить від стану організму, його імунної системи і наявності хронічних захворювань. У групі ризику знаходяться діти, люди з ослабленим імунітетом, вагітні жінки.

Головне, що відрізняє грип, від ГРВІ ─ це гострий початок хвороби. Симптоми проявляються стрімко, у вигляді:

— головного і м’язового болей, ломоти у суглобах;

— різкого підвищення температури тіла до 38 ˚С і вище, що тримається протягом п’яти днів;

— загальної слабкості;

— відсутності апетиту;

— світлобоязні, почервоніння очей;

— безсоння.

Больові відчуття у горлі, кашель і нежить часто з’являються тільки на 2-4 день захворювання.

ГРВІ, навпаки, починається поступово, а першими симптомами стають почуття розбитості і загального нездужання. У міру того, як розвивається хвороба з’являються закладеність носа і яскраво виражений біль у горлі. Температура при ГРВІ рідко підвищується вище 37 ˚С.

Читайте також: ГРВІ: поширені міфи і дієві методи профілактики

Уже в перші дні хвороби необхідно звернути до сімейного лікаря, який призначить необхідне лікування. А при появі таких симптомів, як:

 • ускладнене дихання
 • підвищена температура тіла
 • багаторазове блювання
 • порушення свідомості, надмірна сонливість чи збудженість
 • біль у грудній клітці
 • поява крові в мокроті
 • знижений артеріальний тиск

Міністерство охорони здоров’я України рекомендує лікування в умовах стаціонару.

Щоб знизити ризик зараження грипом:

 • уникайте контакту з хворими людьми;
 • частіше мийте руки, не торкайтеся ними обличчя ─ протягом дня, на руках скупчується безліч бактерій, а через слизові оболонки вірус може потрапити до організму
 • регулярно провітрюйте приміщення (це стосується як дому, так і роботи), ретельно очищуйте поверхні, яких найбільш часто торкаєтеся, наприклад, клавіатуру комп’ютера або мобільний телефон
 • регулярно харчуйтеся, пийте більше води і підтримуйте оптимальний рівень фізичних навантажень.

Також не забуваєте раз на півроку здавати загальний аналіз крові та аналіз на загальну біохімію крові, що допоможуть в цілому оцінити стан вашого здоров’я.

Будьте здорові!