КОРИСНІ СТАТТІ

Чому так важливо пити воду?

Вода життєво необхідна для людського організму.  При недостатньому споживанні рідини знижується швидкість обмінних процесів, страждає мозок, порушується робота внутрішніх органів і систем.  Сучасна людина все більше віддає перевагу каві, чаю, різноманітним фруктовим сокам або солодким газованим напоям, забуваючи про воду.  Але потребу в чистої негазованій воді не зможе замінити жоден з перерахованих напоїв.

Протягом доби, навіть перебуваючи в стані спокою, ми втрачаємо близько 1,5 літрів рідини. У спекотні літні дні, під час фізичного навантаження або інтенсивних занять спортом ця цифра збільшується. Слід пам’ятати, що потреба у воді в різних людей може відрізнятися.  Все індивідуально і залежить від раціону та умов навколишнього середовища. Як орієнтир можна використовувати наступну формулу ─ 30-40 мл на кілограм ваги.  Тобто, жінка вагою 60 кг повинна випивати близько 2 літрів води в день.

Щоб контролювати споживання рідини носіть воду з собою, особливо якщо вирушаєте до спортзалу.  Пити воду потрібно часто і маленькими ковтками.  Таке споживання сприяє зниженню ваги, адже дуже часто за почуттям голоду ховається спрага і зневоднення.  Коли зголодніли, замість звичайного перекусу випийте склянку води. Якщо голод не повернеться протягом півгодини, то вашому організму потрібна рідина, а не їжа.

Якщо ви звикли пити мало води, не потрібно різко міняти звички, намагаючись влити в себе якомога більше і за один раз. Найбільш оптимальний варіант ─ випивати склянку води після сну і по склянці за півгодини до та між прийомами їжі.  А ось пити після ситного обіду або вечері не варто. Це може привести до відчуття важкості в шлунку.

Обираючи воду, віддавайте перевагу негазованій столовій, в якій міститься оптимальна кількість мінералів. Підібрана самостійно, без консультації з лікарем, мінеральна лікувальна вода може завдати шкоди організму. Особливо при постійному вживанні. Адже вона містить велику кількість макро- і мікроелементів.

Вода сприяє виведенню токсинів і очищенню організму, необхідна для нормальної терморегуляції.  Тому багато пити є першою рекомендацією при застуді або ГРВІ.  Склянка чистої води може допомогти під час головного болю. Адже частою причиною болю в голові виступає банальне зневоднення.  Крім того, вода знімає стрес і допомагає позбутися тривожного стану.

Будьте здорові!