КОРИСНІ СТАТТІ

Чому так важливо пити воду?

Вода життєво необхідна для людського організму. При недостатньому споживанні рідини знижується швидкість обмінних процесів, страждає мозок і порушується робота внутрішніх органів і систем. Сучасна людина все більше віддає перевагу каві, чаю, різним фруктовим сокам або солодким газованим напоям, забуваючи про воду. Але потребу в чистій негазованій воді не зможе задовільнити жоден з перерахованих напоїв.

Протягом доби, навіть перебуваючи у стані спокою, ми втрачаємо близько 1,5 літрів рідини. У спекотні літні дні, під час фізичного навантаження або інтенсивних занять спортом ця цифра збільшується. Слід пам’ятати, що потреба у воді у різних людей може відрізнятися. Все індивідуально і залежить від раціону й умов навколишнього середовища. Як орієнтир можна використовувати наступну формулу ─ 30-40 мл на кілограм ваги. Тобто, жінка вагою 60 кг повинна випивати близько 2 літрів води протягом дня.

Щоб контролювати споживання рідини носіть воду з собою, особливо якщо вирушаєте до спортзалу. Пити воду потрібно часто і маленькими ковтками. Таке споживання також сприяє зниженню ваги, адже дуже часто за почуттям голоду ховається спрага і зневоднення. Коли зголодніли, замість звичайного перекусу випийте склянку води. Якщо голод не повернеться протягом півгодини, то вашому організму потрібна рідина, а не їжа.

Якщо ви звикли пити мало води, не потрібно різко міняти звички, намагаючись влити у себе якомога більше і за один раз. Найбільш оптимальний варіант ─ випивати склянку води після сну і по склянці за півгодини до їди та між прийомами їжі. А ось пити після ситного обіду або вечері не варто. Це може привести до відчуття тяжкості у шлунку.

Вибираючи воду, надайте перевагу негазованій столовій, що містить оптимальну кількість мінералів. Підібрана самостійно, без консультації з лікарем, мінеральна лікувальна вода може завдати шкоди організму. Особливо при постійному вживанні. Адже вона містить велику кількість макро- і мікроелементів.

Вода сприяє виведенню токсинів і очищенню організму, необхідна для нормальної терморегуляції. Тому перша рекомендація при застуді або ГРВІ — пити якомога більше. Склянка чистої води може допомогти при головному болю. Адже частою причиною болю у голові виступає банальне зневоднення. Крім того, вода знімає стрес і допомагає позбутися стану тривожності.

Будьте здорові!