КОРИСНІ СТАТТІ

Ревматоїдний артрит. Причини, симптоми та аналізи

Ревматоїдний артрит — хронічне запальне захворювання суглобів.
У нормі наша імунна система продукує антитіла, які допомагають боротися організму, руйнувати віруси, бактерії та інші чужорідні речовини. При ревматоїдному артриті імунна система виробляє антитіла проти здорових клітин і тканин власного організму, вони називаються аутоантитілами.

Під час хвороби виникає запалення всередині суглоба: синовіальна оболонка потовщується, що може призвести до припухлості суглоба. Згодом ця оболонка перетворюється на щільну масу. Поступово зростаючи, вона починає пошкоджувати хрящ, що призводить до ослаблення м’язів, зв’язок та сухожиль.
На тлі цього запалення відбувається руйнування кісток, що формують суглоб. При важкому ревматоїдному артриті можуть утворюватися стійкі деформації, знижується функціональна здатність пацієнта і якість його життя.

Загалом, пік початку захворюваності припадає на 45-65 років та у 2-3 рази частіше зустрічається у жінок. При несвоєчасному або неякісному лікуванні близько 30% пацієнтів стають непрацездатними протягом перших 10ти років захворювання.

Причини артриту:
Генетична (спадкова) схильність, інфекції — віруси паротиту, кору, гепатиту В, герпесу. Поштовхом до розвитку захворювання може слугувати переохолодження, гіперінсоляція (форма «сонячного удару»), інтоксикація, ендокринна патологія, стреси і т.д.

Симптоми
Початкова стадія захворювання практично не має вираженої симптоматики. Згодом виявляється невелика скутість в уражених суглобах. Як правило, вона виникає вранці, оскільки знижується секреція глюкокортикоїдів. Хворому важко рухатися, іноді, щоб встати, потрібна допомога. Але, вже через 30 хвилин — годину все вертається до норми. Клінічна картина може розгортатися протягом декількох місяців або навіть років, поступово посилюючись.

До первинних симптомів також варто віднести:
— періодичні болі у суглобах;
— втрата апетиту;
— підвищена стомлюваність.

Друга стадія характеризується стрімким поділом клітин, ущільненням синовіальної оболонки. Відзначається симетрична набряклість суглобів, а шкірні покриви в уражених областях мають підвищену температуру. Також спостерігається раптовий біль, який посилюється при активному русі.

Третя стадія — це активна фаза запалення із залученням хрящів і кісток. Уражені суглоби починають деформуватися, що веде до посилення болю і втрати рухової функції.

Які аналізи необхідні:
— Ревматоїдний фактор
— С-реактивний білок
— Антистрептолізин-О (AСЛ-O)
— Сечова кислота
Спеціально для вашої зручності фахівці лабораторії «Метролаб» розробили пакет «Ревмопроби», до якого входять усі вищенаведені аналізи. Його вартість складає – 269 грн. + забір крові.
Більш детальну інформацію можна отримати у наших адміністраторів за телефоном або завітавши до пунктів.