О лаборатории

Обладнання

Клініко-діагностична лабораторія «MetroLab» оснащена високоточним сучасним обладнанням провідних закордонних виробників.

Біохімічний аналізатор Mindray BS-200e

Автоматичний біохімічний аналізатор MINDRAY BS-200E – це автоматизована високоточна система для лабораторій, що виконують дослідження в галузі клінічної біохімії. Модель має власне програмне забезпечення. Продуктивність становить 200 тестів на годину.

Біохімічний аналізатор у короткий термін і з високою точністю дозволяє визначити  ключові метаболічні ферменти і субстрати, ліпідний спектр, електроліти крові. Перевагою є те, що  результати досліджень можна одержати вже через 3 години після забору крові будь-яким зручним для пацієнта шляхом.

Имунохемілюмінесцентний аналізатор Mindray CL 1000i

Імунохемілюмінесцентний аналіз (ІХЛА) – прогресивний і дуже чутливий метод лабораторної діагностики. Завдяки широкому діапазону вимірювання зразків дозволяє виявляти наднизькі концентрації гормонів або онкомаркерів, чого неможливо досягти з використанням традиційного імуноферментного  аналізу (ІФА). Так, наприклад, субклінічний гіпертиреоз можна діагностувати тільки цим методом.

Хемілюмінесцентний аналізатор Mindray CL 1000i виконує швидко і якісно широкий спектр досліджень за наступними напрямками:

 1. Виявлення пухлинних маркерів печінки, легенів, простати, яєчників та інших органів, що дозволяє виявити онкологічний процес ще до появи клінічних симптомів.
 2. Визначення тиреоїдних гормонів і антитіл щитовидної залози.
 3. Діагностика причин безплідності, а також ризиків розвитку патологій плоду.
 4. Контроль перебігу й виявлення різних форм цукрового діабету.
 5. Раннє виявлення серцево-судинної патології й гіпертензії.
 6. Визначення вітамінів у крові.
 7. Виявлення гепатитів В і С та антитіл до них.
 8. Діагностика сифілісу для скринінгових досліджень.

Автоматичний гематологічний аналізатор Mindray BC-5800

Аналізатор Mindray BC-5800 – прилад нового покоління для кількісного визначення в пробах крові 25 основних параметрів з можливістю побудови 2 гістограм і 2 скетограм, 4 параметрів для дослідницьких цілей, диференціювання лейкоцитів на 5 субпопуляцій методом проточної лазерної цитометрії та унікальної методики лазерного розсіювання.

Завдяки унікальній методиці хімічного фарбування апарат дозволяє провести чітку диференціацію між базофілами і еозинофілами, а також підрахунок їхньої кількості.

Аналізатор використовує безцианідний метод визначення гемоглобіну з можливістю калібрування за трьома еритроцитарними індексами для виключення помилок або неправильної пробопідготовки.

Продуктивність аналізатора – 90 зразків на годину в режимі автозавантаження й 80 зразків на годину в режимі відбору проб з відкритого флакона.

Реагенти, контроль і калібратор являють собою єдину систему, що гарантує точний результат.

Ампліфікатор-термоциклер BIO-RAD CFX96 Touch

Ампліфікатор CFX96 Touch – високошвидкісний прилад для проведення ПЛР із можливістю реєстрації продуктів реакції в режимі реального часу.

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) – це метод, що імітує природну реплікацію ДНК і дозволяє виявити єдину специфічну молекулу ДНК у присутності мільйонів інших молекул.

Принцип методу полягає в подвоєнні (ампліфікації) ділянки ДНК, обмеженої праймерами, за допомогою ферменту ДНК-полімерази. За кожний наступний цикл ампліфікації відбувається подвоєння як вихідної ділянки ДНК, так і знову синтезованих фрагментів. Як результат цього число фрагментів зростає в геометричній прогресії (ланцюгова реакція). Після циклів їхнє число перевищує кілька мільярдів, що уможливлює їхнє виявлення різними методами.

Для проведення аналізів використовується спеціальний прилад – ампліфікатор для ПЛР у реальному часі, що поєднує в собі функції термоциклера і флуоресцентного детектора. Ампліфікатор використовує метод Real-time PCR – ПЦР із детекцією накопичення продуктів ампліфікації в режимі реального часу. Метод використовує загальні принципи ПЛР. Основна відмінність полягає в тому, що вимірюється кількість ампліфікованої ДНК у реальному часі після кожного циклу ампліфікації. Переваги ПЛР у реальному часі:

– усі операції проводяться в одній пробірці;

– виключається ризик контамінації ПЛР-суміші й продуктів;

– швидкість аналізу;

– можливість автоматизації;

– економія витрат часу й праці.

Переваги ампліфікатора CFX96 Touch:

 • Прилад є сумісним з готовими тест-системами різних виробників, а можливість використання різних барвників дозволяє легко його адаптувати для численних додатків.
 • Запатентована технологія оптичної системи «човник» дозволяє зчитувати інформацію з кожної окремої лунки з високою точністю й без перехресних перешкод, забезпечуючи оптимальні кількісні результати.
 • Сенсорний екран забезпечує зручність управління, програмування й перегляд результатів ампліфікації в реальному часі.
 • Програмне забезпечення CFX Manager дозволяє проводити аналіз експресії генів і кількісну оцінку генетичного матеріалу декількох інфекційних агентів у десятках зразків.
 • Додаткове програмне забезпечення Precision Melt Analysis дозволяє розподіляти зразки за генотипами на підставі аналізу кривих плавлення нуклеїнових кислот з високою роздільною здатністю.
  Всі кімнати ПЛР-лабораторії оснащені притоково-витяжною вентиляцією, лампами УФО, проточними бактерицидними рециркуляторами повітря, що мінімізує можливість контамінації.

 Автоматичний аналізатор ШОЕ VES-MATIC 20

Аналізатор ШОЕ VES-MATIC 20 виробництва Італії з можливістю проведення до 60 тестів на годину дозволяє аналізувати швидкість осідання еритроцитів за методом Westergren, прийнятим Міжнародним комітетом зі стандартизації в гематології.

Мікроскоп Leica DM750

Даний мікроскоп виробництва Німеччини відрізняється потужним світлодіодним джерелом світла, що забезпечує рівномірне освітлення високої інтенсивності протягом 20000 годин безперебійної роботи.

Освітлювач розрахований на більш ніж двадцятилітній термін служби мікроскопа без необхідності заміни ламп.

Модуль цифрової камери Leica ICC50 HD дозволяє проводити фото- і відеофіксацію досліджуваних зразків з можливістю одержувати знімки високої якості з роздільною здатністю до 2560х1920 пікселів. Модуль дає можливість проведення відеоконференцій, побудови мультифокусних зображень, склеювання декількох полів зору, маркування й складних вимірювань об’єктів на зображенні, створення роликів.